profesionální meteostanice

Reference

"Členité územie Slovenska zapríčiňuje rozmanité počasie, ktoré sa takmer v každej doline odlišuje. Horské kotliny a údolia sú typické veľkými rozdielmi počasia, preto aj obyvatelia našej obce verili vždy viac svojim teplomerom. Záujem občanov o takýto druh spravodajstva priviedol vedenie obce k zakúpeniu meteostanice, ktorá by poskytovala presné informácie širokej skupine ľudí.

Po prieskume trhu sme vybrali a začiatkom roka 2014 zakúpili meteostanicu ME12. Pôvodným zámerom bolo poskytovanie základných informácií o počasí v ich obci kdekoľvek na svete. Postupne, ako sa namerané hodnoty zhromažďovali, začali sme využívať prístup k meraným hodnotám. Tieto využívame pri extrémoch počasia, nakoľko napríklad poisťovne sa obracajú na obec so žiadosťami potvrdenia extrémov pri poistných udalostiach. Práve tieto podklady sú hodnoverným dôkazom danej situácie, čím meteostanica pomáha nielen informovať o počasí, ale aj chrániť majetok obyvateľov obce.

Veľkú adaptabilitu meteostanice sme využili pri vytvorení vlastného baneru, ktorý zjednodušuje prístup k výstupom zariadenia."

Ing. Rastislav Kuba

poslanec OZ

- - -

- - -

"Dne 23. března 2016 jsme zakoupili IP Meteostanici Wario ME13. Stanici jsme zakoupili pro účely monitorování počasí v okolí školy. Předtím jsme využívali jiný model, který měl bohužel krátký dosah vysílače a výstupy se daly stáhnout pouze přes USB. Model Wario ME13 splňoval naše požadavky na výstup dat ze stanice do počítačové sítě. Po instalaci, která proběhla bez větších problémů (snad jen nevhodná konzola), správce naší počítačové sítě meteostanici nakonfiguroval a zaregistroval na portálu www.meteo-pocasi.cz. Výstupy z meteorologické stanice jsou tak přístupné na tomto portále nejen pro studenty naší školy, ale i pro veřejnost.

Data z meteorologických měření využíváme hlavně při výuce geografie a fyziky. V učebně geografie máme instalovaný 50 cm LED display, který přes wifi zobrazuje aktuální měřené hodnoty. Celkově jsme tedy se zakoupenou meteostanicí velmi spokojení."

Mgr. Ondřej Jašek
vyučující biologie - geografie - geologie
Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Frenštát pod Radhoštěm, příspěvková organizace
Křižíkova 1258, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm

- - -

- - -

"V minulosti jsme provozovali několik meteostanic (např. WS3600, TFA 35.1075 NEXUS), ale žádná z nich nebyla dostatečně spolehlivá. Vypadávala jednotlivá čidla a tím i data měření. V měsíci říjnu 2015 jsme si zakoupili IP meteostanice WarioWeather Compact (model ME13). Tato meteostanice neměla od zakoupení žádný výpadek a pracuje velmi spolehlivě. Data z této meteostanice jsou zveřejňována na webových stránkách obce Šlapanov a dále jsou přenášena do informačního kanálu kabelové televize Šlapanov. O data z této meteostanice projevil zájem i Zemědělský výzkumný ústav, který je v současné době využívá. Tuto meteostanici bych doporučil všem zájemcům, kteří chtějí sledovat počasí, které je současně zaznamenáváno na webu odkud se dají kdykoliv stáhnout. Je to velice spolehlivá meteostanice, která pracuje bez výpadků jednotlivých senzorů."

Jaroslav Pospíchal ml.

zastupitel obce Šlapanov

- - -

- - -

Již několik let používáme vaše IP meteostanice ME11/12/13. Za největší pozitivum těchto meteostanic považuji jejich příjemné a správcem nastavitelné grafické webové rozhraní, které je funkční na všech platformách, zařízeních a ve všech www prohlížečích, které jsme kdy zkoušeli, včetně jejich plné jazykové lokalizace. Protože jsou tyto meteostanice použity na našich veřejných internetových portálech jako doplňující informace např. u webových kamer, tak velmi oceňujeme možnost sdílení údajů prostřednictvím banneru a vašeho veřejného portálu a jednoduchou konfiguraci těchto možností. V neposlední řadě bych chtěl ještě osobně pochválit komunikaci a ochotu lidí na technické podpoře, kteří nám vždy vyšli vstříct s našimi požadavky.

Ing. Zdeněk Topič

ředitel divize

NWT a.s.

606 719 355

570 570 122

(Emailová adresa je chráněna JavaScriptem, pro zobrazení adresy si povolte JavaScript)

www.nwt.cz

- - -

"Meteostanici ME12 mám v provozu tři roky, od léta 2013. Při instalaci, ani za celou dobu používání jsem neměl s meteostanicí žádný problém. Nastavení a používání je velmi pohodlné a dobře popsané v dostupné dokumentaci. Nastavením podmínek a funkcí meteostanice dostávám pomocí reléového výstupu signál, který využívám k ovládání (blokování) systému zavlažování. Pomocí podmínek sleduji tři veličiny, které spuštění časového plánu zavlažování zablokují. Srážky během dne, silný vítr a vysoká vzdušná vlhkost. Výsledek funkce meteostanice zasílá automaticky na email. Ručním ovládáním druhého reléového výstupu, z webového rozhraní meteostanice, mohu odkudkoliv z internetu zavlažování také zablokovat.

 

U meteostanice dále využívám synchronizaci naměřených hodnot na portál www.meteo-pocasi.cz, kde je možné hodnoty zveřejnit, číst je z jakéhokoliv místa a kdykoliv stáhnout do datového souboru pro další zpracování a porovnání. Stanici jsem umístil na anténní sloupek na ploché střeše přízemního rodinného domu. Ke sloupku bylo velmi jednoduché přivést kabeláž (UTP kabel a zpět výstupy relé) připraveným kanálem. Nevýhodou umístění je mírně zkreslená teplota vzduchu, kterou ovlivňuje při slunečných dnech rozpálená střecha. Jiné nevýhody jsem nezaznamenal."

Vladimír Kozák

Klatovy

- - -

"S vaší meteostanicí jsme velmi spokojeni. Stanici využíváme v přírodovědných předmětech – fyzika (zde nejvíce), v tomto předmětu se přímo vyučuje meteorologie, meteorologické prvky, předpověď počasí…, matematika, chemie, přírodopis (různé výpočty průměrných hodnot, problémy životního prostředí, Země, voda, vzduch, škodliviny…"

Ing. Miloslava Chládková

učitelka na základní škole

- - -

- - -

"Meteostanici model ME13 využíváme k potřebám společnosti pro webové stránky rozhledny na Velké Čantorii a pro sledování teploty v zimním období a regulaci vytápění přímotopy v objektech (např. srub s občerstvením). Z provozního hlediska není s využitím stanice problém a odolává podmínkám v nadmořské výšce 995 m.n.m. bez problémů. Obsluha je velmi přehledná a jednoduchá."

Jan Lubojacki

TAWO CZ s.r.o. – provozovatel rozhledny na Velké Čantorii


- - -

"S Vaší meteostanicí model ME11 jsme prozatím spokojeni – funguje bez problémů (bez poruchy). Odkaz na ni máme na oficiálních webových stránkách obce a mnoho našich občanů ji sleduje."

Ing. Miroslav Tofel

starosta obce Kozlovice

- - -

- - -

"Meteostanici Wario ME11 jsme do naší obce zakoupili za účelem doplnění širokého spektra informací poskytovaných na našich webových stránkách obce Pohoří. Instalace meteostanice byla jednoduchou záležitostí, od prvotní instalace a zprovoznění meteostanice běží bez servisního povšimnutí naprosto spolehlivě. Obyvatelé obce její údaje používají a sledují a to včetně historických pohledů na již zaznamenaná data."

Vít Jurásek

Vega TEAM (správce webových stránek obce Pohoří)

- - -

- - -

"Se službami meteostanice WARIO ME11 od společnosti WANET, s.r.o. jsme velmi spokojeni. Prostřednictvím www stránek města Nová Role díky ní poskytujeme našim občanům nejen aktuální informace o počasí v našem místě vč. předpovědi na následujících 6 hodin ale i např. dobu, po kterou bude v daný den Slunce nad obzorem, směr a sílu větru, denní srážky v mm apod. což ocení např. zahrádkáři, kterých je v našem městě spousta. Meteostanice ale poskytuje i řadu údajů a zajímavostí pro „fajnšmekry“ např. aktuální pocitovou teplotu, nebo přehledy teplot a vlhkosti za vybrané období. A navíc o jejím provozu de facto ani nevíme."

Bc. Roman Svoboda

tajemník MěÚ Nová Role

- - -


Reference jsou sestaveny se souhlasem zákazníků firmy Wanet s.r.o. zde uvedených.

Zasílat informace
Zadejte Váš e-mail pro odběr novinek z portálu meteo-pocasi.cz. E-mailová adresa nebude použita k jiným účelům než k odesílání zvoleného odběru novinek a nebude předána třetí straně. Odběr novinek je kdykoli možno ukončit.
Veškerá uvedená data jsou pouze orientační. Provozovatel portálu nezodpovídá za případné nesprávné nebo nesmyslné hodnoty měření a za následky, které by z toho plynuly. Publikování, nebo další šíření obsahu serveru www.meteo-pocasi.cz, je bez písemného souhlasu společnosti WANET s.r.o. zakázáno.

Partneři: Předpověď počasí Meteocentrum