profesionální meteostanice

Využití meteostanice

Inteligentní dům a jeho ovládání

Ovládejte svůj dům pomocí meteorologické stanice. Je to jednoduché a hlavně efektivní. Chytrá meteostanice umožňuje pomocí reléových výstupů a podrobných podmínek ovládat různá zařízení. Není zapotřebí mít spuštěný počítač nebo jiný složitý řídící systém pro povelové ovládání zařízení na základě počasí. Stačí jedna chytrá meteorologická stanice u vás doma nebo na chalupě a můžete efektivně ovládat topení, žaluzie, zavlažování a jiné součásti své inteligentní domácnosti. Navíc získáváte celkový přehled o aktuálním i historickém stavu počasí.

Meteostanice pro obce a města

Meteostanice je vhodná pro obce a města díky možnosti informovat občany o místním stavu počasí. Jednoduchou integrací dat z meteostanice či více meteostanic do vlastních internetových stránek obce lze zobrazovat aktuální stav počasí s možností publikování historických dat a dosažených maximálních, minimálních a průměrných hodnot. Prostřednictvím varování před nepříznivým stavem počasí, jako jsou povodňové stavy s vyšším úhrnem srážek nebo silný nárazový vítr, lze emailem včas informovat obyvatelstvo o blížícím se možném nebezpečí.

Podívejte se na zkušenosti našich zákazníků – měst a obcí – viz REFERENCE.

Meteostanice v zemědělství

Díky rychlému zpracovávání naměřených hodnot aktuálního stavu počasí vám chytrá meteostanice pomůže přizpůsobovat například odvětrávání nebo vyhřívání skleníků či fóliovníků. Pokud je velký sluneční osvit a hrozilo by dlouhodobé sucho, nastavení podmínek chytré meteostanice zajistí správné dávkování zálivky v průběhu celého roku a ušetří vám tak spoustu práce a času. Také díky přesné znalosti rosného bodu je postřik rostlin na polích aplikován účinněji. Nastavení automatického ovládání umožní i zapínání provzdušňování uskladněných komodit. Pro zemědělce nebo zemědělská družstva je tato meteostanice obrovským pomocníkem při starání se o úrodu a její sklizeň. Naše meteostanice může být instalovaná kdekoliv v poli či v sadu a pomocí solárního panelu a instalované elektroniky monitoruje počasí online. A vy můžete ovládat meteostanici na dálku.

Ucelený přehled o počasí s možností zobrazení historických dat až 10 let nazpět poskytuje zemědělcům, sadařům či drobným pěstitelům komplexní nástroj pro dosažení optimálních výnosů.

Meteostanice ve zdravotnictví

Chytrá meteostanice je vhodná pro provozovatele zdravotnických služeb, jako jsou například seniorská centra, rehabilitační střediska nebo lázeňské domy. Naměřené hodnoty počasí včas umožňují upozornit na náhlé změny počasí a meteostanice velmi přesně vypočítává předpověď počasí ve vztahu ke svému konkrétnímu umístění. Velký počet senzorů je schopen vypočítat například také biometeorologickou zátěž, která je indikátorem očekávané zátěže organismu.

Meteostanice pro turistiku a sport

Meteostanice je velice vhodná pro hotely, penziony, rekreační střediska, kempy či sportovní areály (koupaliště, tenisové kurty, golfové hřiště, fotbalový stadion atd.). Měřená data a předpověď počasí je možné sdílet s ostatními uživateli například na vašich webových stránkách, na tabletu umístěného v recepci či umožnit přístup z chytrého telefonu vašim členům a zákazníkům.

Model meteostanice ME15 lze rozšířit o přídavný GSM modul a bateriový provoz s připojením obnovitelného zdroje napětí jako například fotovoltaický panel. Takové zařízení lze využít především v místech, kde není dostupný zdroj el. energie a internetové připojení.

Meteostanice pro školy

Díky velkému počtu senzorů a čidel nabízí meteostanice množství dat, ze kterých následně vytváří celou řadu statistických vyhodnocení a srovnání. Toto je vhodné pro školy pro výuku matematiky, měřené hodnoty zase pro přírodovědu či chemii. V předmětu fyzika se přímo vyučuje meteorologie, meteorologické prvky, předpověď počasí atd. Data z meteostanice může sledovat celá třída najednou.

Podívejte se na zkušenosti našich zákazníků viz REFERENCE.

Meteostanice pro ochranu zdraví a majetku

Na základě znalosti aktuálního stavu počasí a jeho trendech lze předcházet spoustě neočekávaných situací, které mohou souviset s ochranou zdraví nebo majetku. Například kolísání teploty okolo bodu mrazu s sebou vždy nese rizika, na které vás meteostanice upozorní. Meteostanice pomáhá chránit zdraví nebo majetek včasným varováním před náhlou změnou stavu počasí. Díky doplňkovým funkcím budete mít z domova přehled o počasí v místě umístění meteostanice – například ve firmě, na chatě či u rodičů.

Pro zajištění ochrany zdraví a majetku na základě změn počasí lze jednoduše detekovat například výšku vodní hladiny či nárazový vítr. Na základě těchto mezních hodnot, které si lze jednoduše nastavit v podmínkách na kartě meteostanice, lze buď vyvolat samotné ovládání reléových výstupů anebo si nechat zaslat varovný email.

Meteostanice pro zavlažování

Příklad možnosti zavlažování využívá kombinace stavu pravidelné akce dle aktuálního ročního období. Pokud je velký sluneční osvit a hrozilo by dlouhodobé sucho, nastavení podmínek chytré meteostanice zajistí správné dávkování zálivky v průběhu celého roku. Nedochází k efektu přesycené zálivky či naopak jejího nedostatku. Meteostanice vyhodnocuje aktuální počasí a na základě podmínek zavlažování ovládá zavlažovací techniku.

Meteostanice pro rozmrazování okapů

Na základě ročního období a venkovní teploty lze jednoduše ovládat vyhřívání chodníku nebo rozmrazovat okap. Na základě vztahu srážek a venkovní teploty blížící se bodu mrazu lze předcházet zámrazům na střechách nebo například vyhřívat dveřní rámy vjezdových vrat, aby nedocházelo k zamrznutí těsnění.

Meteorologická stanice pro ovládání topení

Jsou místa, kde nejste často (chaty nebo chalupy) a chtěli byste ovládat topení pro temperování prostor tak, aby byla spotřeba energií co nejnižší? Meteostanice vám poskytne na základě venkovní i vnitřní teploty možnost přesně regulovat topení.

Meteorologická stanice pro ovládání žaluzií

Pokud vás trápí ovládání vnitřních nebo venkovních elektrických žaluzií na základě aktuálního počasí, pak vám domácí meteostanice nabízí možnost ovládat žaluzie na dosažená maxima nebo minima slunečního osvitu nebo nárazového větru za daný den. Žaluzie můžete také ovládat v jasně definovaném čase dle ročního období s kombinací stavu počasí.

Meteorologická stanice pro ovládání skleníků

Pokud byste rádi regulovali a efektivně prováděli pravidelnou zálivku vašeho skleníku nebo fóliovníku, meteostanice vše zvládne a udělá sama dle aktuálního stavu počasí. Jednak zajistí pravidelnou zálivku dle vašeho plánu s ohledem na počasí s kombinací maxima či minima slunečního osvitu a zároveň zajistí ovládání ventilace během dne.

Meteostanice pro ISP providery

Při vytváření různé topologie bezdrátových sítí, je velmi důležité používat funkci watchdog. Dva nezávislé reléové výstupy lze použít pro restartování či zapnutí nebo vypnutí zařízení jako jsou servery, microroutery nebo celé AP body. Stanice obsahuje službu PING na ověření dostupnosti síťového zařízení. Pokud zařízení neodpovídá, může meteostanice odpojit napájení a umožnit restartování zařízení. Zároveň lze efektivně na základě venkovní teploty buď chladit nebo zahřívat prostory s routery a předcházet jejich zničení či nefunkčnosti daného AP bodu.

Zasílat informace
Zadejte Váš e-mail pro odběr novinek z portálu meteo-pocasi.cz. E-mailová adresa nebude použita k jiným účelům než k odesílání zvoleného odběru novinek a nebude předána třetí straně. Odběr novinek je kdykoli možno ukončit.
Veškerá uvedená data jsou pouze orientační. Provozovatel portálu nezodpovídá za případné nesprávné nebo nesmyslné hodnoty měření a za následky, které by z toho plynuly. Publikování, nebo další šíření obsahu serveru www.meteo-pocasi.cz, je bez písemného souhlasu společnosti WANET s.r.o. zakázáno.

Partneři: Předpověď počasí Meteocentrum